Korekcja racic Jemielno Usługi

 

Korekcja racic Jemielno usługi

Apteczka pierwszej pomocy na różowym BG

Usługi Korekcji racic Leczenie kulawizny u krów​​

 Usługi Dekornizacji (Obcinanie rogów u krów)

IMG_20210412_135059.jpg

Dekornizacja zabieg polegający na mechanicznym usunięciu rogów, zabieg ten jest bardzo ważnym elementem chowu bydła mlecznego, a także bydła mięsnego. Dekornizacje najlepiej wykonywać w okresie zimowym, aczkolwiek nasza firma świadczy tą usługę o każdej porze roku, gdyż po wykonaniu zabiegu, stosowane są środki oraz leki, bezpośrednio na ranę. Zakłady jest także sterylny opatrunek który uniemożliwia powstanie infekcji, spowodowanej miedzy innymi przez muchy. Opatrunek w późniejszym czasie jest łatwy w ściągnięciu dla osoby obsługującej zwierzęta. Dekornizacje przeprowadzamy profesjonalną piłą, przeznaczoną tylko i wyłącznie do dekornizacji, co pozwala na wykonanie zabiegu szybko, precyzyjnie i przede wszystkim umożliwia zminimalizowanie do zera związanego z nim stresu i bólu, w przeciwieństwie do cięcia tzw. linką 
(Nie tniemy rogów linką !!! uważamy tą metodę za prymitywną, bardzo bolesną i krzywdzącą dla zwierząt,  oraz za nie humanitarną!!!.

W związku ze zwiększającym się popytem na specjalistyczne usługi weterynaryjne związane ze schorzeniami palców bydła Gabinet Weterynaryjny w Jemielnie prowadzi kompleksową obsługę ferm i gospodarstw zajmujących się hodowlą bydła, w zakresie korekcji racic , profilaktyki i leczenia schorzeń racic.

W trakcie wizyty w gospodarstwie wykonujemy korekcje racic.

W przypadku wykrycia i zdiagnozowania zmian i schorzeń w obrębie racic, jak i również pozostałych części narządu ruchu prowadzone jest leczenie, lekarsko-weterynaryjne.

    Składa się na to wg wskazań

-opracowanie chirurgiczne stwierdzonych zmian,

-łyżeczkowanie stanów ropnych,

-wyłuszczenie kości racicowej,

-amputacje palców (niskie, wysokie),

-resekcje ścięgien,

-kucie ortopedyczne.

Działania lekarsko-weterynaryjne zakończone są założeniem jałowego opatrunku z lekami działającymi miejscowo, przyśpieszającymi gojenie się ran.

W razie potrzeby stosowane jest leczenie ogólne - farmakoterapia  

(zapalenie stawów, ropnie metastatyczne).

Gabinet weterynaryjny w Jemielnie posiada wyszkolony personel pomocniczy, co powoduje, że rolnik nie jest zaangażowany w wykonywane przez nas usługi. 

 

”Nasz zespół nie zmienny od wielu lat”

P8027204_edited.jpg
Lek.Wet. Andrzej Świerz

Długoletnie doświadczenie weterynaryjne połączone z pasją do zwierząt.

Image by Fábio Hanashiro
Profesionalini Korektorzy

Wszyscy korektorzy posiadają kursy korekcji racic oraz inne szkolenia powiązane z usługą korekcji.

> Co mówią o nas klienci

„Pan Maksymilian właściciel ponad 40-tu Krów rasy simental”

Kolejny raz Korekcja racic Jemielno wykonała fachową i profesjonalną pracę. Obsługa i wykwalifikowanie pracowników podczas pracy bez zastrzeżeń.

Polecam!

Grafika cudzysłowia

„Pani Irena
-Zootechnik Fermy bydła- Mlecznego liczącej ponad 500 szt. Krów”

Serdecznie polecam tę firmę! Solidność, fachowość i rzetelność są domeną tego zespołu. Współpracuje z Panami już od 2014 roku i nie zamierzam tego zmieniać. Fachowość i indywidualne podejście do każdej sztuki zachwyca. Problemy z racicami stały się marginalne, zmniejszyła się somatyka na stadzie, krowy są zdrowsze i bardziej zadowolone!

Grafika cudzysłowia

„Pani Katarzyna
-Zootechnik nowoczesnej Fermy- bydła mięsnego

Super profesjonalna firma. Serdecznie polecam

Grafika cudzysłowia